
| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Capacitance | 4.7 nF |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Tolerance | 5 % |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polyethylene Terephthalate(PET) |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Number of Pins | 2 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
